Küçükçekmece’de Kentsel Dönüşüm Nerelerde?

Küçükçekmece özellikle 2000 öncesi çarpık kentleşmenin, yaptım oldu denilen, ucuz, kalitesiz, çürük binaların yapıldığı pek çok riskli binanın bulunduğu, konumu itibari ile ise İstanbul’un en güzel semtlerinden bir tanesi. Peki bu güzel semtimizde eviniz gerçekten dayanıklı, yeni yönetmeliklere uygun ve güvenilir bir ev mi? binanızda herhangi çatlak var mı? kaliteli malzeme kullanılmış mı? hiç birisinden emin değil misiniz? öyleyse evinizi kentsel dönüşüm kanununu ile yenilemeye ne dersiniz? gelin sizlere bu yenileme ne şekilde yapılacak bu yolları gösterelim.

Küçükçekmece, İstanbul’un pek çok ilçesinde olduğu gibi kentsel dönüşümden faydalanabilen ilçelerdendir. Öncelikle kentsel dönüşüm ofisi Kanarya mahallesinde bulunuyor, Küçükçekmece için büyük bir ayrıntı bulunmaktadır. Fatih mahallesinin bazı bölgeleri 3. Derece arkeolojik sit alanı ilan edilmiş durumda. Hal böyle olunca da bazı bölgelerde kentsel dönüşüm yapılamıyor ve yakın bir dönemde istimlak edilmesi söz konusu olabilir. Bu mahallede bir diğer husus inşaat oranlarının düşürülmüş olması. Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Ofisleri konusunda bir tek Kanarya mahallesinden bilgi alabilir ve binanız için gerekli görüşmeleri yapabilirsiniz.

Eğer ki evinizi daha güvenli bir hale getirmek istiyorsanız Kanarya ofisinden bilgi aldıktan sonra Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi için uzman ve gerekli yeterliliklere sahip bir müteahhit ile görüşerek işlemlerinize başlayabilirsiniz. Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Son Durumu açılan ofis ile birlikte arkeolojik kazı alanı dışında devam etmektedir.

Binanızı yenilemek için Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Son Durumu hakkında bilgi almanız çok önemli bölgenin arkeolojik kazı alanlarının konumları sizleri mağdur edebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için iyi bir müteahhit ile anlaşmak ve sizlerin haklarına sahip çıkacak devlet işlerinde bulunmuş bir inşaat firması olması çok önemli.

Küçükçekmece tarihi dokusu sebebi ile kentsel dönüşüme başvuracak konut sahipleri için bazı bölgelerinde engel teşkil eden hassas bir konum. Durum böyle olunca konut sahiplerinin de detaylı araştırma yapmadan, arkeolojik alanda bulunmadıklarını öğrenmeden kentsel dönüşüme girmemeleri çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Bunun için de yapılması gereken ilk şey kentsel dönüşüm ofisleriyle yapacağınız konum değerlendirmesi ve sonrasında iyi bir inşaat firmasını seçmek olmalı.

İnşaat firmasını seçerken yapmanız gereken öncelikli işlem daha önce devlet ile çalışmalar yapmış olmasıdır. Kamu binaları, yol, meydan gibi devlet işlerini yapmış, devlet ihalelerinde bulunmuş olmasıdır. Böylelikle her ne kadar arkeolojik alanda gözükmese bile temel kazısı anında bulunabilecek bir tarihi eser inşaatınızın gecikmesine sebep olabilmektedir, böyle durumlar için devletle ve belediyeler ile gerekli yazışmaları doğru ve yasalara uygun şekilde yürütebilecek bir inşaat firması mağduriyet yaşamanızın önüne geçecektir.

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm 2021 yılı için doğru noktaların güncel listelerine ulaşabilmek için mutlaka en yakın kentsel dönüşüm ofislerine başvurmalı, detaylı bilgiyi almalısınız.

Bir cevap yazın

Hemen Arayın