Yeni Konut İnşaatı
4.8
(8)

Küçükçekmece özellikle 2000 yılı öncesi ucuz, kalitesiz, çürük binaların yapıldığı pek çok riskli binanın bulunduğu, konumu itibari ile ise İstanbul’un en güzel semtlerinden bir tanesi. Özellikle İstanbul’un merkez bölgelerine yakınlığı, ulaşım kolaylığı E5 ve Tem bağlantı yollarına olan olan mesafesi nedeniyle İstanbul’un güzide ilçelerinden bir tanesi. Peki bu güzel semtimizde eviniz gerçekten dayanıklı, yeni yönetmeliklere uygun ve güvenilir bir ev mi? Binanızda herhangi çatlak var mı? Kaliteli malzeme kullanılmış mı? Hiç birisinden emin değil misiniz? Öyleyse evinizi kentsel dönüşüm kanununu ile yenilemeye ne dersiniz? Gelin sizlere bu yenileme ne şekilde yapılacak bu yolları gösterelim.

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Alanları

Küçükçekmece, İstanbul’un pek çok ilçesinde olduğu gibi kentsel dönüşümden faydalanabilen ilçelerdendir. Kentsel dönüşüm çalışmaları Kanarya mahallesinde başlamış, Fatih mahallesinin bazı bölgeleri 3. derece arkeolojik sit alanı ilan edilmiş durumdadır. Hal böyle olunca da bazı bölgelerde kentsel dönüşüm yapılamamaktadır. Bu bölgelerin yakın bir dönemde istimlak edilmesi söz konusu olabilir. Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Ofisleri konusunda bir tek Kanarya mahallesinden bilgi alabilir ve binanız için gerekli görüşmeleri yapabilirsiniz.

Eğer ki evinizi daha güvenli bir hale getirmek istiyorsanız Kanarya ofisinden bilgi aldıktan sonra Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi için uzman ve gerekli yeterliliklere sahip bir mühendislik firması ile görüşerek işlemlerinize başlayabilirsiniz. Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Son Durumu açılan ofis ile birlikte arkeolojik kazı alanı dışında devam etmektedir.

Binanızı yenilemek için Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Son Durumu hakkında bilgi almanız önem taşımaktadır zira bölgenin arkeolojik kazı alanlarının konumları sizleri mağdur edebilir.

Küçükçekmece tarihi dokusu sebebi ile kentsel dönüşüme başvuracak konut sahipleri için bazı bölgelerinde yapılaşmaya engel teşkil olabilecek hassas bir konumda bulunur. Durum böyle olunca konut sahiplerinin de detaylı araştırma yapmadan, arkeolojik alanda bulunmadıklarını öğrenmeden kentsel dönüşüme başlamamaları önem taşır. Bunun için de yapılması gereken ilk şey kentsel dönüşüm ofisleriyle yapacağınız konum değerlendirmesi ve sonrasında iyi bir inşaat firmasını seçmek olmalıdır.

Binanızı kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek için bize ulaşın! 0212 544 0 408

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 8

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

2Yorumlar

 • Suat Aydin
  Ağustos 9, 2023

  Sayın Bakanimi dinledim
  Cok sevindim
  Insallah bizim mahalle bir an önce
  Kentsel dönüşüme gecer mahalleniz 38000 metre kare
  Bütün mahalle bir an önce mahalle yıkılması lazım
  Ne dogalgas var ne saglam bina hepsi en kücük bir depremde yerle bir olur
  Lütfen halka yardim edin
  Kişin tam bir rezillik
  Odun kömür
  Etrafimiz müthiş komutlar var tema ıstanbul
  Kücükcekmece Atakent ikitelli
  Nene Hatun sok 21
  Ben Almanyada kaliyorum
  Ben sadece 10 gün kaliyorum
  Ama mahalleye halka yazık
  Lütfen yardim edin perişaniz
  00491728606487

  Reply
 • Mohamad belaaj
  Kasım 25, 2023

  Hello good day.maybi learn about your offers please

  Reply

Bir yanıt yazın

Uzmanla Görüşün