Kentsel Dönüşümde Kaç Metrekareye Daire Veriliyor?

Kentsel dönüşüm düşünüyor ve evinizin metrekaresine takılı kalıyorsunuz, bu durumu çözmek ve daha yeni, daha güvenli bir evde Kentsel Dönüşüm Hakları doğrultusunda faydalanarak oturmak istiyorsunuz, öyleyse bu yazımız sizler için olacak. Gelin hep birlikte kentsel dönüşüm ile ilgili sorularınıza cevap bulalım.

Öncelikle bilmeniz gereken evlerinizi vermeden önce yapmanız gereken doğru ve güvenilir bir müteahhit ile çalışmaktır. Sizlere pembe bir tablo çizerek eviniz yıkıldıktan sonra ortadan kaybolacak, ucuz işçilik ile evinizi daha güvensiz bir hale getirecek, sizleri mağdur edecek pek çok müteahhit bulunmaktadır. Doğru bir müteahhit ile hem haklarınızı tam olarak alabileceksiniz hem de evleriniz zamanında en kaliteli şekilde bitirilmiş olacaktır. Kentsel Dönüşümde Kat Karşılığı Daire alacağınız güzel günleri düşünürken evlerinizden olmamanız ilk önceliğiniz olmalı.

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı alabilirsiniz bunun için öncelikle sizin için doğru işlemleri yapacak, güvenli bir müteahhit ile sözleşme imzalamış ve kira yardımından, kredi desteklerine kadar pek çok hakkınızı koruma altına almış olabilirsiniz.

Kentsel dönüşüm sizlere devlet tarafından verilmiş bir haktır, her hukuki konuda olduğu gibi açıkları ve eksik yanları mutlaka vardır. Burada dikkat edilmesi gereken durum yapacağınız sözleşmedeki ayrıntılardır. Örnekleyecek olursak, kat karşılığı daire gibi resmi dayanağı olan sözleşmeler yoktur, ancak bu sözleşmeleri noter huzurunda, bir hukuk danışmanına hazırlatırsanız sizin için koruyucu ve resmiyeti olan sözleşme haline gelecektir. Kesinlikle ama kesinlikle size sunulan sözleşmeyi olduğu gibi kabul etmeyin, bir profesyonelden destek alarak kendi maddelerinizi mutlaka sözleşmeye eklettirin.

İşin sonucunda Kentsel Dönüşümde Daire Sayısı metrekare hesabı daha önceden devlet ile çalışmış profesyonel, kamu binalarının yapı güçlendirmesini, yeniden inşası gibi devlet için çalışmalarda bulunmuş bir müteahhit ile çalışmak sizlere haklarınızı hiçbir mağduriyet yaşatmadan verecektir. Burada sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi en güvenilir müteahhit ile çalışsanız dahil en önemli husus haklarınız için kendi hukuki danışmanınızı bulmanız ve bu danışmanınız ile sözleşmeleri düzenlemeniz, böylelikle hem kendi haklarınızı korumuş olacaksınız hem de devletin size sunduğu bu güzel imkandan faydalanmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

Hemen Arayın