Kentsel Dönüşümde Kaç Metrekareye Daire Veriliyor? 1

Kentsel dönüşüm düşünüyor ve evinizin metrekaresine takılı kalıyorsunuz, bu durumu çözmek ve daha yeni, daha güvenli bir evde Kentsel Dönüşüm Hakları doğrultusunda faydalanarak oturmak istiyorsunuz, öyleyse bu yazımız sizler için olacak. Gelin hep birlikte kentsel dönüşüm ile ilgili sorularınıza cevap bulalım.

Öncelikle yapmanız gereken kentsel dönüşüm sürecine başlamadan diğer mülk sahipleri ile uzlaşmak olacaktır. Mevcut yapıdaki tüm mal sahiplerinin kentsel dönüşüm kapsamında bina yenilenmesiyle ilgili görüşmesi ve uzlaşması önemlidir. Kentsel dönüşüm noktasındaki uygulamalar bulunan il içerisinde ilçelere göre değişkenlik göstermektedir.  Kentsel Dönüşümde Kat Karşılığı Daire veya teşviklerden yararlanarak yapının tekrardan inşa edilmesi binanın bulunduğu konuma ve şartlara göre değişebilir. Hangi metrekarelerde kentsel dönüşüm yapılabilir sorusunun cevabını verebilmek için öncelikle yapının konumuna bakmak gerekir. Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek bina için daire sahipler kira yardımı da alabilmektedir.

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı almak için bina risk raporunun alınmış olması ve inşaat firması ile sözleşme yapılmış olması gerekir. İnşaat firması ile yapılacak sözleşmede binanın yıkım ve yapım esasları, daire metrekareleri varsa eklenecek veya kaybolacak metrekareler açıkça belirtilir.

Binanızı kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek için bize ulaşın! 0212 544 0 408

Bir cevap yazın

Hemen Arayın