Kentsel Dönüşüm Kredisi

Yaptıracağınız kentsel dönüşümün maliyetleri gözünüzü korkutuyor mu? Aslında devlet bu konuda evlerimizi yenilememiz için pek çok destek veriyor, önemli olan bu desteklerden nasıl faydalanacağınızı bilmek. Bankalarda Kentsel Dönüşüm Kredisi nasıl alınır? Hangi şartlar gerekir ve faiz oranları nelerdir? bilmek istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Yazıya geçmeden önce yalnızca kredi oranları ve faiz desteği olmadığını aynı zamanda evinizin yenilendiği süre boyunca kira yardımları da alabileceğinizi ve bu kira yardımlarının 2021 yılı itibariyle 1500 tl’ye kadar çıktığını ve evinizi yenilerken yaşayabileceğiniz zararları minimuma indirmek amacıyla banka hesabınıza düzenli olarak yatırıldığını belirtmek isteriz. Böylelikle hem en minimum maliyetle evinizi yeniliyorsunuz hem de eviniz yenilenirken kira masraflarınızı düşük bedeller ile karşılıyorsunuz.

Kredi destekleri konusunda hemen hemen tüm bankalardan faydalanabiliyorsunuz. Her bankanın belirli oranda düşük faiz oranlı kredileri bulunmaktadır. Her Banka Kentsel Dönüşüm Faiz Oranı konusunda farklılık gösterse de ortalama olarak sizlere devlet bankalarının ve özel bankaların 2021 yılında faiz oranlarını belirtmek isterim.

 

Vakıf Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Oranları

 

Kredi türü Vade Faiz oranı Devlet faiz desteği Kredi tahsis ücreti Ekspertiz ücreti
A sınıfı B sınıfı standart
Kentsel dönüşüm konut yapım kredisi 03-120 %1,37 %0,41 %0,37 %0,33 Kredi tutarı üzerinden %0,5 yok

 

Halk Bankası Kentsel Dönüşüm Kredi Oranları

Vade Müşteri oranı Devlet destek oranı Toplam faiz oranı
1-120 %1,15 %0,33 %1,48

 

QNB Finans Bank Kentsel Dönüşüm Kredi Oranları

Ürün adı Kredi vadesi Kredi tahsis ücreti Faiz
Azalan Taksitli 1-60 ay %0,5 %1,51
Artan Taksitli 61-120 ay %0,5 %1,51
Eşit Ana Paralı 1-60 ay %0,5 %1,51
61-120 ay %0,5 %1,50

 

Akbank Kentsel Dönüşüm Kredi Oranları

​Kentsel Dönüşüm Kredisi Özellikleri ​ ​
Konut İşyeri
Bakanlık Tarafından Verilen Faiz Desteği Yıllık %4 (aylık 0,33) Yıllık %3 (aylık 0,25)
Kredinin Maksimum Vadesi 120 ay 84 ay
Kredinin Maksimum Tutarı 200.000 TL ​
Ödeme Planı Seçenekleri Eşit taksitli, 2 yıla kadar sadece faiz ödemeli eşit taksitli ​
Kredilendirme Oranı Yapım sözleşmesinde belirtilen tutarın % 100’ü, yeni konut ekspertiz değerinin %75’i ​
KKDF ve BSMV Oranı KKDF ve BSMV yoktur​ Bireysel amaçlı alım : KKDF %15 BSMV yok
Ticari amaçlı alım : KKDF yok BSMV yok
İpotek

Yukarıda birkaç devlet ve özel bankanın devlet destek ve faiz oran tablolarını yazdık bankalara göre farklılıklar gösteren faiz oranları için sıkı bir çalışma ve detaylı araştırma yapmanız, güncel faiz oranları ile hesabınızı iyi yapmanız gerekmektedir. Burada çalışacağınız müteahhit size kendi bankasını önererek Kentsel Dönüşümde Faiz İndirimi almanız konusunda size yardımcı olabilecektir. Devlet destekleri almanız için tecrübeli ve konusuna hakim bir inşaat firması sizlerin en doğru tercihi olacak haklarınızı almanızda size yol gösterecektir.

Bulunduğunuz il ve ilçenin kentsel dönüşüm destekleri değişkenlik göstereceği gibi size sunulacak imkanlarda da değişkenlikler olacaktır. Güncel olarak işe başlayacağınız tarihte bankalar ile yüz yüze görüşmek ve en güncel oranlar ile sürekli güncellenen yasaları öğrenmeniz sizlerin faydasına olacaktır. 2021 Kentsel Dönüşüm Kredisi destek oranları bir yıl içerisinde 2 kere güncellenmiş olması değişken döviz kuru, değişken ekonomik şartlar bankaların sizlere sunacağı avantajları da güncelleyeceği için inşaata başlamak için belirlediğiniz tarihe en yakın dönemde şartların güncellenme durumunu kontrol ediniz.

Bir cevap yazın

Hemen Arayın